What is news?

Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Sanctus sea sed takimata ut vero voluptua.

Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie

Edytuj profil
Typ biblioteki: 
Publiczna
Ulica, numer: 
Tyniecka 40a
Kod pocztowy: 
02-621
Miejscowość: 
Warszawa
Województwo: 
Plan wydarzeń podczas Nocy Bibliotek 3 czerwca 2017 r.: 

Centralna Noc Bibliotek z udziałem organizatorów akcji, transmitowana do 1300 bibliotek w całej Polsce.

Program wydarzeń:

16.00 – 22.00 Piknik na dziedzińcu biblioteki

W Noc Bibliotek rozkładamy leżaki i zapraszamy do czytelni plenerowej, w której książki będą na wyciągnięcie ręki. Zanurzymy się w lekturze… „Na Bardzo Spokojnym Oceanie znajduje się niezwykły archipelag, gdzie żyją ludzie, ptaki i koty (...) Mieszkańcy archipelagu są towarzyscy,... najchętniej jednak spędzają czas we własnych bibliotekach, gdzie zawsze czeka na nich gorąca herbata różana. A z każdej przeczytanej książki codziennie powstaje nowa wyspa-marzenie... („Wyspy”, Anita Graboś, Wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Do Wysp (wielkoformatowych ilustracji), które najmłodsi uczestnicy Nocy będą mogli pokolorować, zacumują papierowe statki. Wspólnie z dziećmi będziemy nadawać nazwy wyspom i szukać Wyspiarzy. 

Dobre jedzenie zapewni food truck „Zapchaj Mordor”.

 

16.00-19.00 Warsztaty z sitodruku z Oficyną Peryferie, cz.1. Nadruki z pamiątkowym logo i hasłem tegorocznej Nocy Bibliotek „Czytanie porusza” na torbach płóciennych - niepowtarzalna okazja do samodzielnego wykonania nadruku znaku akcji autorstwa Piotra Młodożeńca.

Oficyna Peryferie to pracownia sitodruku, Riso i książki artystycznej. Zespół Oficyny to artyści, których pasją jest poligraficzne rzemiosło. Stosują niezaawansowane technologie, które umożliwiają im wytwarzanie książek w niskim lub średnim nakładzie. Koncentrują się na autorskich projektach wydawniczych i działalności edukacyjnej z zakresu introligatorstwa i drukarstwa. Ich misją jest szerzenie wiedzy na temat różnych metod druku artystycznego oraz popularyzacja self-publishingu i wydawnictw-samoróbek. Prowadzą najpopularniejsze w Polsce Warsztaty Introligatorskie i jedyne tego typu zajęcia drukarskie z RISO oraz sitodruku. 3 czerwca w Noc Bibliotek Oficyna Peryferie otworzy swój warsztat na Tynieckiej. Zapraszamy do wspólnego drukowania! Każdy z uczestników Centralnej Nocy Bibliotek otrzyma płócienną torbę, na której własnoręcznie będzie mógł nadrukować pamiątkowe logo Nocy Bibliotek "Czytanie porusza" autorstwa Piotra Młodożeńca. Oprócz tego będzie można wydrukować pamiątkowe grafiki związane z czytaniem i książkami według pomysłu Oficyny Peryferie.

Wstęp wolny.

16.00 - 17.00 – warsztaty interaktywne dla dzieci w wieku 6 - 9 lat na podstawie serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”

Wszystkich miłośników zagadek i łamigłówek zapraszamy do udziału w warsztatach z Lasse i Mają. Jeśli lubicie tropić, dedukować i odkrywać zaszyfrowane wiadomości, to koniecznie weźcie udział w detektywistycznej przygodzie. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” to bestsellerowa seria książek Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Wstęp wolny. Zapisy on-line na stronie biblioteki www.mbddim.pl, liczba miejsc ograniczona. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat, prowadzenie: Wydawnictwo Zakamarki

16.00 - 17.00 –  warsztaty „Biblioteka marzeń”

Rozbudzamy wyobraźnię i wymyślamy niekonwencjonalne biblioteki! Podczas warsztatów wysłuchamy opowieści "O dzieciach, które kochają książki” (tekst i ilustracje Peter Carnavas), spróbujemy odgadnąć jak wyglądałaby biblioteka na Księżycu, a jak np. na dachu wieżowca? Poznamy przykłady już istniejących i oryginalnie zaprojektowanych budynków, dowiemy się również kogo i co w nich znajdziemy. Na koniec samodzielnie stworzymy makietę wymarzonej biblioteki.

Wstęp wolny. Zapisy on-line, liczba miejsc ograniczona. Warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat

 

17.15 - 18.45 – film dla dzieci w wieku dzieci 6 -11 lat  „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra”

Bohaterowie znani z książek Martina Widmarka i Heleny Willis - na dużym ekranie! Pełne humoru i zaskakujących zwrotów akcji przygody dwójki młodych detektywów na tropie tajemnicy diamentu

z fantastycznym polskim dubbingiem. W polskiej wersji językowej w rolach szefowych mafii: Agnieszka Dygant i Małgorzata Kożuchowska. Film „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” jest laureatem Złotego Żuka (nagroda przyznawana corocznie przez Szwedzki Instytut Filmowy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie filmu), laureatem nagrody publiczności na Festiwalu Kino Dzieci 2016.

Wstęp wolny. Zapisy on-line na stronie biblioteki www.mbddim,pl, liczba miejsc ograniczona.

17.15 - 18.30 –  Hip-hop – warsztat na freestyle'u dla młodzieży gimnazjalnej z MC Mikserem (wiek 12+)

Zobacz, jak rapuje Mikser!

Mikser - Mikołaj Mądrzyk, to raper, który „na żywo” tworzy teksty z podanych słów. Podczas warsztatów artysta pokaże swoje umiejętności sceniczne, odsłoni kulisy pracy nad warstwą muzyczną

i tekstową utworów. Każdy z uczestników będzie mógł spróbować stworzyć utwór rapowy, a pomogą w tym ćwiczenia z kreatywności. Zadania z tego zakresu umożliwiają uczestnikom lepiej zrozumieć czym jest kreatywność?, jak ją ćwiczyć?, i dlaczego jest ona tak ważna w codziennym życiu?

Podejmijcie wyzwanie i przyłączcie się do wspólnego rymowania! Wstęp wolny. Zapisy on-line, liczba miejsc ograniczona.
Warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

 

19.00 - 20.15 – oficjalne otwarcie III ogólnopolskiej Nocy Bibliotek na scenie, z udziałem m.in. Teresy Lipowskiej, Grzegorza Kasdepke oraz gości specjalnych: Joanny Racewicz i Michała Rusinka. W programie m.in. wspólne głośne czytanie „Lokomotywy”.

20.00-22.00 Warsztaty z Oficyna Peryferie cz. 2. Artystyczne nadruki na papierze, związane z czytaniem i książkami.

 

20.30 - 21.30 – rodzinne warsztaty z Michałem Rusinkiem 

„Nowe przygody Kubusia Puchatka” to oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne’a autorstwa najlepszych współczesnych pisarzy dla dzieci w znakomitym przekładzie  Michała Rusinka, który spotka się uczestnikami Nocy Bibliotek. W programie czytanie fragmentu książki, a także literackie zabawy z jej bohaterami.

Wstęp wolny. Zapisy on-line, liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat

 

20.30 - 21.30 – Czekoladowy Wieczór Literacki 

Spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej dotyczące książki pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” z udziałem autorów: Katarzyny Terechowicz i Katarzyny Ryrych. Spotkanie poprowadzą Elżbieta Olszewska, współautorka książki "Z dzieckiem w świat wartości" oraz aktorka i mama Małgorzata Ostrowska-Królikowska. (wiek 13+)

 

21.30 - 22.30 – koncert: Mikser i Dj Gram – improwizacje literackie

Mikser - Mikołaj Mądrzyk - raper, który przełamuje stereotypy związane z muzyką hip-hop. Improwizuje na żywo, a tematyka poruszana w jego tekstach często opiera się na koncepcjach filozoficznych. Jest laureatem Nagrody Publiczności w programie ŻywyRap2 (organizowanym przez wytwórnię muzyczną Hemp Record's). Zdobył również pierwsze miejsce w turnieju freestyle'owym o nazwie "Święta Wojna" i drugie miejsce w konkursie o nazwie "Hip Hop Debiuty".

https://www.youtube.com/user/mikserfreestyle

Bezpłatne wejściówki do odbioru w mokotowskich bibliotekach!

22.30 - 00:15 - Film dla wytrwałych: szczegóły w repertuarze kina.

 
 
 
Back to Top