Biblioteki, które szybko zgłoszą się do akcji (http://rejestracja.frsi.org.pl/pr/noc16/create), otrzymają:
- prawo do bezpłatnej emisji wybranych filmów w bibliotece i w szkole (tytuły wkrótce)
- książki od wydawnictw współpracujących z akcją (pierwsze 1000 bibliotek otrzyma świeżo wydaną "Basię i wolność" wydawnictwa Egmont + scenariusz warsztatów do pobrania)
- transmisję online centralnej Nocy w Bibliotece Narodowej. Jednym z gości będzie prof. Jerzy Bralczyk. Czytelnicy zebrani w bibliotekach będą mogli zadawać profesorowi pytania.
- możliwość udziału w webinariach wspierających bibliotekarzy – organizatorów akcji: 6 maja o godz. 10.00 – webinarium Nocy Bibliotek na temat idei akcji, jej organizacji i promocji z udziałem Alicji Pacewicz, wiceprezes Centrum Edukacji Obywatelskiej – głównego organizatora akcji, i Ireny Koźmińskiej – prezes fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom – współorganizatora. Prowadzenie – Agnieszka Koszowska, FRSI – współorganizator akcji. 12 maja o godz. 10.00 – webinarium Nocy Bibliotek z mec. Katarzyną Lejman, prawnikiem w zespole e-biznesu i własności intelektualnej kancelarii Wierzbowski Eversheds, na temat praw autorskich w bibliotece.
- materiały edukacyjne na temat organizacji i promocji Nocy Bibliotek, w tym Książkę na Noc (bibliotek) do pobrania
- wydrukowane pakiety promocyjne Nocy Bibliotek, w tym exlibrisy-naklejki, zakładki i plakaty
- wsparcie promocyjne, a w tym roku do grona partnerów akcji dołączyły min. Telewizja Kultura i Narodowy Instytut Audiowizualny wraz z Ninateką.